🏀 TREĆA VEZANA POBJEDA U 6. KOLU

OMIŠ ČAGALJ TOURS – VRIJEDNOSNICE OSIJEK
78:74
(25:16, 24:16, 16:12, 15:30)

U derbiju 6. kola slavili smo protiv Vrijednosnica Osijek na domaćem terenu u dvorani Ribnjak, rezultatom 78:74, te im tako nanijeli prvi poraz u prvenstvu.

Naša momčad Ante Nazora na krilima Alphonsa Willisa ulazi samouvjereno i agresivno u utakmicu, te već u 7. minuti utakmice imamo razliku od 14 poena pri rezultatu 23:9. Povećavamo prednost u drugoj četvrtini, te na poluvrijeme odlazimo s + 15.

Ulaskom u treću četvrtinu nastavljamo sa svojom napadačkom igrom, gosti nemaju rješenje za skokove u napadu naših raspoloženih igrača i četvrtina završava rezultatom 63:44.

Zadnja četvrtina je otišla na stranu gostiju. Uslijedile su crne minute za nas. Gosti igraju presing. Uslijedio je veliki pad koncentracije koji nas je mogao koštati pobjede. Osijek smanjuje prednost naših gusara na 2 poena, 11 sekundi prije kraja, gosti rade prekršaj na A. Willisu koji zabija zadnja dva slobodna bacanja sa crte, te time zaključujemo pobjedu 78:74.

Pokazali smo izuzetnu vještinu i odlučnost, vodeći s čak 20 poena razlike tijekom utakmice. Međutim, uzbudljiva završnica pokazala je pravi duh i borbenost obje momčadi. Vrijednosnice Osijek su se hrabro borile, smanjujući razliku, ali naša ekipa je uspjela zadržati prednost i osigurati pobjedu.

Najefikasniji u našim redovima su Alphonso Willis s postignutih 38 poena, 11 skokova i 5 asistencija, te Luka Petrašić sa 12 poena i 12 skokova.

Ovaj sportski događaj privukao je brojne navijače KK Omiš Čagalj Toursa.
Zahvaljujemo svim navijačima koji su bili dio ove fantastične atmosfere i koji su svojim pljeskom i bodrenjem pomogli našoj momčadi da dosegne ovu značajnu pobjedu.

Pozivamo sve navijače da nastave podržavati naš tim u nadolazećim utakmicama. Vaša podrška je naša najveća snaga! Pratite nas za više informacija o nadolazećim utakmicama i događanjima KK Omiš Čagalj Tours.

👨‍✈️IZJAVA TRENERA ANTE NAZORA:

Nije trebala biti dramatična kako je završila. Došlo je malo više publike nego inače. Drago mi je da smo ih počastili sa malo dramaturgije na kraju. Dobro sm pripremili utakmicu, znali smo se držati game plana i u datom trenutku imali petlju da iskontroliramo utakmicu u dva navrata, ali ovo je pouka da se utakmica igra od početka do kraja i da jednaki fokus i borba mora biti od početka do kraja igre. Na tragu toga to je velika škola za sljedeću utakmicu. Čestitam protivniku na fer i korektno borio. Nadam se da će nam ova pobjeda donjeti puno više nego sami rezultat.