Kvarner 2010 – Omiš Čagalj Tours 79:82
(19:18, 17:16, 15:28, 28:20)

Dvorana mladosti: Gledatelja: 70.
Suci: Miletić, Lenac i Matek (svi Rijeka).

Velika pobjeda u zaostalom susretu 20. kola Prve lige košarkaša kod Kvarner 2010.

Naši gusari su sa 6 igrača osigurali Ligu za prvaka na teškom gostovanju kolo prije kraja regularnog dijela prvenstva.

Prvo ime susreta je bio naš kapetan i predsjednik Ivan Mimica sa 31 košem.

Domaćini su krenuli jako dobro u susret (13:0, 17:4). Činilo se na startu da bi dva boda mogla biti laki plijen za domaćine. Ali šestorica gusara bila su borbenija od osmorice domaćih.

Nakon lošeg starta brzo se vraćamo i na poluvrijeme idemo sa -2 (36:34).

Treća četvrtina je bila presudna. Odigrali smo je sa +13 za 51:62. Zadnja četvrtina je pripala domaćinima, ali nedovoljno za preokret.

Na kraju možemo biti zadovoljni sa igrom i dva ključna boda za ulazak u Ligu za prvaka.

BRAVO GUSARI!!

Kvarneru je ovo velik kiks i korak unazad u borbi za drugo mjesto koje vodi u doigravanje dok smo mi osigurali ligu za prvaka i mirno ulazimo u zadnju utakmicu.

OMIŠ ČAGALJ TOURS: Mirković, Rašetina 6, Petrašić 21 (3-5), Mimica 31 (6-7), Šipić, Fulgosi 14 (0-2), Živaljić, Topić 4 (2-2), Jurčević 6 (2-4).