16. kolo, PRVA MUŠKA LIGA
29.01.2023

Samobor – Omiš Čagalj Tours 69:76
(25:6, 9:25, 21:24, 14:21)

U 16. kolu bili smo u gostima kod Samobora. Upisali smo pobjedu rezultatom 69-76.

Samoborci odlično otvaraju prvu četvrtinu koju završavaju s 19 poena prednosti (25:6). U prvom periodu djelovali smo uspavano, ali u drugom bolje otvaramo četvrtinu s 12 uzastopnih poena. Domaćini svoje prve poene pogađaju tek nakon 5 minuta (27:18) i na odmor se odlazi s rezultatom 34:31.

U trećoj četvrtini smo pokušali u potpunosti okrenuti susret u svoju korist. Malo nam je nedostajalo te se u zadnju dionicu utakmice ulazi s neriješenim rezultatom (55:55).

Do kraja gledali smo vrlo nervoznu utakmicu u kojoj smo održavali te povećavali svoju prednost i svaki pokušaj košarkaša Samobora neutralizirali odličnim šutom za tri poena (13/29, 44%).

Mimica 18, Rašetina 14, Buljan 12, Morris 10, Jurčević 7, Fulgosi 6, Jović 5, Petrašić 4.

Sljedeća utakmica se igra u subotu 04.02. kod kuće. Dolazi nam KK Stoja.