12. kolo, PRVA MUŠKA LIGA
17.12.2022

RIBOLA KAŠTELA – OMIŠ ČAGALJ TOURS 85:83
(26:22, 15:23, 21:12, 23:26)

Prvo kolo drugog dijela prvenstva na terenu dvorane na ‘Sokolani’ ponudilo je dvoboj županijskih rivala ‘Ribole Kaštela’ i ‘Omiš Čagalj Toursa’. Očekivano, viđena je velika i iscrpljujuća bitka dviju ekipa koje se bore za ulazak u Ligu za prvaka, a nakon kvalitetnih i zanimljivih 40 minuta slavili su igrači domaćeg trenera Damira Rančića.

Nakon obostrano efikasne prve četvrtine (26-22), domaći su u drugoj puno teže dolazili do koša što je rezultiralo vodstvom Omišana na poluvremenu (41-46). U trećoj dionici uloge su se izmijenile, pa su ovaj put gosti, koji su prerano ostali bez isključenog trenera Ante Nazora, teško stizali do realizacije. U posljednjih 10 minuta igre ušlo s prednošću ‘Ribole’ 62-57.

Sredinom posljednje četvrtine domaći stižu i do najveće prednosti od 11 poena (74-63), ali borbeni ‘Gusari’ se ne žele predati te dvije minute i 18 sekundi prije kraja, nakon serije 11-0, ponovno vode, ovaj put sa 78-80. Međutim, tada iskusni Mateo Kedžo upisuje četiri, a Ante Perkušić dodatna dva poena za ključnu domaću seriju 6-0. Pri konačnih 85-83 Omišani su imali 9 sekundi za mogući produžetak ili pobjedu eventualno pogođenom tricom, ali su pogriješili i prije pokušaja postizanja koša.

Prvo ime susreta bio je Mateo Kedžo koji je za 27 minuta igre upisao ‘double-double’ od 10 skokova i 25 poena (9/14 iz igre, bacanja 6/6).

Naš prvi strijelac je bio Zvonko Buljan (22p-6s), a među najistaknutijim našim igračima bio je i nekadašnji član ‘Ribole’ Dino Šipić (16p-8s). Ivan Mimica je utakmicu završio sa 14 koševa, 5 skokova i 7 asistencija, a Željko Jović sa 10 koševa i 6 uhvaćenih lopti.

IGOR KUVAČIĆ, trener ‘Omiša’: ”Čestitam ekipi ‘Ribole Kaštela’ na pobjedi. Mi smo se dva puta uspjeli vraćati u utakmicu, ali ipak nismo iskoristili svoje šanse. Na kraju je pobjednika presudila jedna lopta koja na žalost nije otišla na našu stranu.”

Za prvoligaše sada slijedi trotjedna stanka nakon koje ćemo dočekati posljednjeplasiranu ‘Opus Puntamiku’, 07.01.2023. u 17:00, sportska dvorana “Ribnjak”.